skip to Main Content

Mall Report Dergisi

‘TEK KAPIDAN’ İŞ GÜVENLİĞİ, EĞİTİM VE DANIŞMANLIK ÇÖZÜMLERİ

 

Türktest Genel Müdür Gökhan Kolcu’dan ile hizmetleri hakkında bilgi aldık. “Tek Kapıdan Tüm Çözümler” mottosu ile hareket ettiklerini belirten Kolcu, “İş ortaklarımıza kalite danışmanlığı yönetimi ve belgelendirilmesi, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri, periyodik teknik kontrol ve ölçümler, mesleki yeterlilik eğitim ve belgelendirilmesi, mobil sağlık taramaları, kurum içi gelişim eğitimleri gibi birçok alanda faaliyet göstermekteyiz.” dedi.

Pandemi sürecinde hizmetlerinize yönelik taleplerde nasıl bir değişim oldu?

Türktest Laboratuvar olarak, pandemi sürecinde tüm özel ve kamu kurumlarına hizmet vermeyi

aralıksız olarak sürdürdük. Sağlık Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı’nın direktifleri doğrultusunda, ziyaretlerimizi asgari düzeye indirsek de uzaktan desteğe devam ettik. Pandemi sürecinde potansiyel müşterilerimizden gelen taleplerde yaşanan azalma eğilimi, Haziran 2020 itibari ile Ocak ve Şubat aylarına oranla çok daha yüksek seviyelere ulaştı. Paydaşlarımıza iş güvenliği hizmeti, iş yeri hekimliği, mobil sağlık taraması, elektrik ve makina periyodik kontrolü, kalite danışmanlığı ve belgelendirmesi, mesleki teknik eğitimler ve kurum içi eğitimlerle fayda sağlamayı amaçlayarak çıktığımız bu yolda, yaşanan zorluklara rağmen hız kesmeden büyümeye devam ediyoruz.

Toplu alanlarda güvenliği sağlamak adına ne tür çözümler sunuyorsunuz?

Konusunda uzman personelimizle sahada ve çalışma ofislerinde tüm teknik ve döküman desteğini

sağladık. Pandemi sürecinde hem temel iş güvenliği, hem de kurum içi gelişim eğitimlerini yüz yüze yapamadığımız için online olarak eğitimler sunduk. Ofislerimizde olabildiğince az personel görevlendirip, diğer personellerimizi uzaktan çalışmaya sevk ederek, hem ulaşım esnasında temas sayısını düşürüp, hem de ofis içi sosyal mesafeyi en üst düzeye                 çıkardık.

Ürünleriniz ve sistemleriniz müşterilerinize ne tür avantajlar sağlıyor?

Sloganımız olan “Tek Kapıdan Tüm Çözümler” mottosu ile iş ortaklarımıza kalite danışmanlığı yönetimi ve belgelendirilmesi, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri, periyodik teknik kontrol ve ölçümler, mesleki yeterlilik eğitim ve belgelendirilmesi, mobil sağlık taramaları, kurum içi gelişim eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri gibi birçok alanda faaliyet göstermekteyiz. Mesai saatlerine bağlı kalmaksızın paydaşlarımızın ihtiyacı olan konuyu özümseyip, önceliklendirerek en profesyonel çözümleri sunmak için çaba gösteriyoruz. Tüm faaliyetlerimizde; “İnsana ve insan haklarına saygılı olmak; şeffaf ve hesap verebilir olmak; uyumlu ve paylaşımcı olmak; dürüst ve samimi olmak; din, dil ırk, cinsiyet ayrımı yapmama etik değerlerine uyarak müşterilerimizin yönetim felsefelerine ‘su gibi’ hayat vermek, yasal şartlara uygun faaliyet göstermelerini sağlamak, çalışanların hayatlarını korumak, topluma ve çevreye faydalı olmak” vizyonu ile çalışmaktayız.

Hizmetlerinizde nasıl bir dijital dönüşüm yaşanıyor? Teknolojiden ne ölçüde faydalanıyorsunuz?

Pandeminin belki de bize ve iş ortaklarımıza sağladığı en büyük fayda, birçok işin uzaktan daha

hızlı ve verimli çözülebildiğini öğrenmek oldu. Eğitim ve sınav hizmetlerimizi online olarak vererek, yer ve mekan farkı olmadan, katılımcıları bir araya toplamaya gerek duymadan yapıyoruz. Bağlı bulunduğumuz Çalışma Bakanlığı’nın İBYS sistemini daha aktif kullanarak, grup şirketimiz Yönetim

Akademisi’nin geliştirdiği Healty Masaüstü uygulaması ile temel isg eğitimleri, risk analizleri ve acil eylem planları, saha gözlem raporu gibi birçok zorunlu dökümanı yazılım vasıtası ile bakanlık sistemiyle paylaşıyoruz. Whatsapp, Telegram, Zoom, Big Blue Button gibi uygulamaları aktif kullanarak daha hızlı haberleşip, paydaşlarımızın her tür danışmanlık gerektiren ihtiyaçlarına profesyonel çözümler sunmaktayız.

 

Haber Linki : http://mallreport.com.tr/urun-hizmet/tek-kapidan-guvenligi-egitim-ve-danismanlik-cozumleri/5222

Çerkezköy Bakış Gazetesi

Pazarlama eğitimi düzenlendi

Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen “Kobiler İçin Güncel Pazarlama Stratejileri” eğitiminde satış ile pazarlama arasındaki farklar, pazarlama kanalları, işletmelerde pazarlama stratejileri ile sosyal medya ve internet pazarlamaları gibi konularda bilgiler verildi.

 

Çerkezköy Bakış – Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası konferans salonunda “Kobiler İçin Güncel Pazarlama Stratejileri” eğitimi düzenlendi. Programa eğitmen olarak katılan Türktest Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. Satış Yöneticisi Gökhan Kolcu “Her nesilde pazarlamanın şekli değişiyor. Eski zamanlarda takas yöntemiyle yapılıyordu. Daha sonra para ile yapılmaya başlandı. Şuanda uluslararası pazarlama yapılıyor. Pazarlama vazgeçilmez bir parçamız.” dedi.

“HER NESİLDE ŞEKLİ DEĞİŞİYOR”

ÇTSO yönetimine teşekkür ederek sunumuna başlayan Türktest Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. Satış Yöneticisi Gökhan Kolcu, “Her nesilde pazarlamanın şekli değişiyor. Eski zamanlarda takas yöntemiyle yapılıyordu. Daha sonra para ile yapılmaya başlandı. Şuanda uluslararası pazarlama yapılıyor. Pazarlama vazgeçilmez bir parçamız.” dedi.

PAZARLAMA İLE SATIŞ ARASINDAKİ FARK

Pazarlama ile satışın farkına dikkat çeken Kolcu, satışın ‘satalım para alalım’ demek olduğunu, pazarlamanın ise önce firmanın ürettiği ürünü müşteriye tanıtma ve müşteriden bu ürünle ilgili farklı öneriler var mı bunları belirleme olduğunu ifade etti. Kolcu, pazarlamanın asıl amacının işletmeyle tüketici arasındaki köprü kurmak olduğunu ifade etti. Satış ile pazarlama arasındaki farkı belirten Kolcu  “Pazarlama ikna etmek değil, ihtiyaçları tespit ederek üretim yapmak ve piyasaya arz etmektir” dedi. Pazarlamanın tüketiciye şekil, zaman, mekan, sahiplik ve itibar açısından faydalar sağladığını ifade eden Kolcu pazarlama faaliyetleri sırasında dikkat edilmesi gereken hususlara da dikkat çekti.

SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ ANLATILDI

Günümüzde pazarlama konusundaki en önemli şeyin sosyal medya ve internet pazarlaması olduğuna dikkat çeken Kolcu, sosyal medyanın nasıl etkin kullanılacağını katılımcılara anlattı. Kolcu, dijital reklamın daha ucuz ve daha ölçülebilir olmasından dolayı sosyal ağların ve internetin pazarlamacılar için önemine vurgu yaptı.

KAYNAK: ÇERKEZKÖY BAKIŞ
Haber Linki : https://www.cerkezkoybakis.com.tr/cerkezkoy/pazarlama-egitimi-duzenlendi-h18471.html

Marmara Haber Gazetesi

ÇTSO’da eğitim atağı

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada Ekim-Kasm-Aralık dönemi eğitim programının belirlendiği ifade edildi. Eğitimler sonunda katılımcılara “katılım belgesi” verileceği belirtilen açıklamada, “Eğitimlerimiz tamamen ücretsiz olup kontenjanımız sınırlıdır. Öncelik Çerkezköy TSO üyeleri olmak üzere herkes katılabilir” denildi.

EĞİTİMLER 26 EKİM’DE BAŞLAYACAK

 

3 aylık program kapsamında 26 Ekim Çarşamba günü 13.30-16.00 saatleri arasında Ferhat Deliktaş “Y Kuşağını Yönetmek” konulu eğitim verecek. Eğitimde, “Kuşaklar nasıl doğdu? Baby boomer ve diğerleri. Y Kuşağında Yaşam Bakışı. Y Kuşağının İşe Bakışı. Y Kuşağı Öncesi Yöneticilik. Y Kuşağı Sonrası Yöneticilik ve Liderlik. Y kuşağı ile yönetişim kültürü oluşturmak. Y Kuşağı Liderlik Yetkinlikleri. Y Kuşağı İle İnovasyon ve Gelecek” konuları ele alınacak. 2 Kasım Çarşamba günü 13.30-16.00 saatleri arasında Selami Turhan tarafından “İSG Bilgilendirme Semineri” verilecek. Seminerde “İş Sağlığı ve Güvenliği Kavramı ve Bilinci, Neden İş Sağlığı ve Güvenliği?, İSG , Kanun , Tüzük ve Yönetmelikler, 4857 İŞ Kanununa hızlı bakış, İSG. İle ilgili önemli Kavramlar, Tanımlar, İşverenin Sorumlulukları, Çalışanın Sorumlulukları, İSG’de 8 Temel Prensip” konuları anlatılacak. 3 Kasım Perşembe günü 09.30-12.30 saatleri arasında ise E. Bülent Kutlu tarafından “İş Hayatında Mutlu Olmanın Sırları” hakkında katılımcılar bilgilendirilecek.

 

3 AYDA 13 PROGRAM DÜZENLENECEK

 

9 Kasım’da 13.30-16.00 saatleri arasında Aslı Adalı tarafından Kurum Kültürü ve İş Etiği konulu sunum yapılacak. 15 Kasım Salı günü 09.30-16.30 saatleri arasında ise Prof. Dr. Murat Erdal tarafından Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi hakkında katılımcılar bilgilendirilecek. 16 Kasımda Ferhat Deliktaş tarafından “Profesyonel Hayatta Kişisel İmaj” konulu seminer verilecek. 23 Kasım’da ise Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu “İşletmeniz/Kurumunuz Afetlere Hazır mı?” konulu sunum yapacak. 30 Kasım Çarşamba günü ise Zeki Yüksekbilgili “Markalaşma Eğitimi” verecek. 7 Aralık Çarşamba günü Gökhan Kolcu katılımcıları “Sosyal Medyayı Akıllı Kullanma” konusunda bilgilendirecek. 14 Aralık Çarşamba günü ise yine Gökhan Kolcu tarafından “Kobiler İçin Güncel Pazarlama Stratejileri” konulu seminer verilecek. 21 Aralık Çarşamba günü Deniz Yıldız “BES Bilgilendirme” sunumu yapacak. 28 Aralık Çarşamba günü ise Emre Tilev katılımcılara “6 Şapkalı Düşünme Tekniği”ni anlatacak. Eğitim programı 4 Ocak 2017 tarihinde Yönetim Akademisi OSGB eğitim uzmanı Vedat Vermez tarafından verilecek olan “İşim mi beni ben mi, işimi yönetiyorum?” konulu seminer ile sona erecek.

 

Haber / Ahmet KILAVUZ